خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

تبلیغات متنی

آشنایی با دسته بندی سازهای موسیقی

32 12 آبان 1395 اخبار موسیقی , انواع سبک موسیقی , دسته‌بندی نشده , معرفی مفاهیم موسیقی , موسیقی شناسی خانه » اخبار موسیقی » آشنایی با دسته بندی سازهای موسیقی سیب موزیک

موسیقی یک هنر است که در کل جهان طرفداران زیادی دارد. ما انواع مختلفی ساز موسیقی داریم که هر کدام اصول مربوط به خود را دارد. جسم مرتعش در هر کدام از این سایت ها با هم فرق دارد و نتیجه و کلا قوانین ان متفاوت است.

دسته بندی سازهای موسیقی

در این بخش از سایت سیب موزیک سه دسته بندی سازهای موسیقی شامل ساز زهی ، بادی و کوبه ای را شرح می دهیم :

سازهای زهی ( Cordophones ) دسته بندی سازهای موسیقی

به گزارش سایت سیب موزیک سازهای زهی ( Cordophones ) یکی از انواع سازهای موسیقی هستند که به وسیله چکش زدن روی سیمها ( مانند پیانو و سنتور ) یا بر اثر مالش آرشه روی سیمها ( مانند انواع ویولون ها = سازهای زهی – آرشه ای ) یا با زخمه زدن به سیمها ( مانند تار ، عود ، قانون و گیتار و غیره = سازهای زهی زخمه ای ) صدا تولید میکنند . هر اندازه سیم درازتر باشد ، صوت حاصل بم تر خواهد بود .

دسته بندی سازهای موسیقی

دسته بندی سازهای موسیقی

سازهای بادی ( Aerophones ) دسته بندی سازهای موسیقی

یکی از دسته های ساز موسیقی سازهای بادی ( Aerophones ) است که به سه دسته بی زبانه ( مانند ترومپت ها و سازهای مسی ) تک زبانه ( مانند کلارینت ) و دوزبانه ( مانند اوبوا ، کرآنگله و فاگوت و … ) تقسیم می گردد . هوای بیرون بر اثر بر هم خوردن لب ها و لرزش آنها ( در سازهای بی زبانه ) یا با به صدا در آوردن یک یا دو زبانه ، هوای داخلی لوله را به ارتعاش در خواهد آورد و در نتیجه صدا تولید خواهد شد.

سازهای کوبه ای ( Membraphones ) دسته بندی سازهای موسیقی

یکی از دسته های ساز موسیقی سازهای کوبه ای ( Membraphones ) می باشدکه تولید صوت در آنها با کمک ضربه های چکش وار یا تلنگر انگشت روی پوسته ای انجام می پذیرد و بر روی کاسه ای ته بسته یا ته باز کشیده شده است . ( مانند تیمپانی ، تمبک ، درامز و ..) . گاه ضربه چکش روی قرصی مسی یا نوارهای چوبی یا فلزی ( مانند سنج ، کسیلوفون و … ) صدا را ایجاد می کند. گونه ای دیگر از گروه یاد شده با به هم کوبیدن دو قطعه سازی کما بیش هم شکل ، صوتی زنگ دار و یا خشک ایجاد میکند ( مانند سنج دوتایی یا همان Hi – Hat ).

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره انواع سازهای موسیقی در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.


# # # # # # # # # # #

نظرات